Halı Yıkama

Ana Sayfa | Halı Yıkama

Halı Yıkama

21 Nisan 2018 Cumartesi
5534

SİPARİŞ
Bizi aradığınızda ekranımızda çıkan telefon numaranız müşteri numaranızdır ve daha önce bizimle çalışmış sanız sistemimizde kayıtlısınızdır. Siparişiniz kayda alınır ve adresiniz servis personelimize mesaj olarak yollanır. Personelimiz sizin verdiğiniz numaranızdan arayarak adresinize gelmekte olduğunu belirtir.(Sabit telefon numaraları taşınma anında sorun teşkil etmektedir o sebeple kayıtlarımızı cep telefonu numarası ile tutmaya özen gösteriyoruz.) Halı yıkama koltuk yıkama İzmir Karşıyaka Menemen Bornova Buca Bayraklı Çiğli 

TESLİM ALMA
Halılarınız servis elemanlarımız tarafından fiş karşılığı teslim alınır ve fişin altı hem müşteri hem servis elemanı tarafından imzalanır. Halılarınız araca yüklenirken halı etiketleme yapılır. 

AYIRMA
Tesisimize gelen halılar farklı tekniklerle yıkanacağı için cinslerine ve kirlilik derecelerine göre ayrılır. Her halı aynı deterjanla ve teknikte yıkanmaz. 

TOZ ALMA
Halılarınız özel olarak tasarlanmış makinemizle hem dövülüp hem fırçalanıp halı rulo olurken vakumlanırken toz ve yabancı maddelerden arındırılır. İzmir bölgesinde bu makineden sadece BRAVO HALI YIKAMA da vardır.

ISLATMA
Bu aşama geliştirilmesi halı yıkama tarafından desteklenmiş tam otomatik halı yıkama makinesinde olur. Bu makine ile halılar makineye verildiği ilk noktada duru su ile ıslatılır. Halı yıkama işlemi başlamadan lekelere leke çıkarıcısı dökülür. Halı yıkamaya girerken kontrol edilir.

YIKAMA
Makine girişinde ıslanan halı bant üzerinde ilerler fırçalama ünitelerinin altına gelen halı üzerine fırçalama üniteleri temas ederek fırçalar. Bu fırçalama ünitelerine deterjan ve leke sökücü kimyasallar fırçalama anında bilgisayar kontrolü ile verilir. Makinemizde halıların kirli suyunu diğer bir halıya karıştırmadan yıkama özelliği vardır. Halınıza bir başka halının kirli suyu karışmaz. Makine parkurumuz son sistem tam otomatik halı yıkama parkurudur.

DURULAMA
Makinemiz de durulama iki aşamada gerçekleştirilir. Fırçalama üniteleri altından geçen halı bant üzerinde ilerlemeye devam ederek ikinci sıra fırçalama üniteleri altında duru su ile fırçalanır bu fırçalama halı üzerindeki deterjan yoğunluğu azaltılır. Fırçalama üniteleri altından çıkan halı bir merdane altından geçer bu geçiş anında sıkılan halı üzerindeki deterjan merdanenin diğer tarafında kalır. Halı ikinci ve son durulama için durulama jetleri altından geçer ve burada basınçlı su ile son durulama yapılır. Bu teknikle en iyi ve en kaliteli durulama yapılmış olur. Bu teknikle durulama yapan bir başka makine yoktur. Makine çıkışında halıların kalite kontrolü yapılır temizlenmemiş olan halılar yeniden sistemin başına gönderilmek üzere ayrılır.

SIKMA
Kalite kontrolden geçen halılar sarılmış halde makineden çıkar ve sıkma makinesine atılır. Sıkma makinesi döndüğünde makine içinde açılan halı kazanın iç yüzeyine sarılarak kazanla birlikte döner. Merkezkaç kuvveti etkisiyle üzerindeki suyu atılan halı %95 kurumuş olarak makineden alınır. Büyükçe bir masa üzerine açılan halılar leke kontrolünden geçirilir. (bazı lekeler halı kuruduğunda görünür o sebeple sıkma sonrası yeniden kontrol yapılır.) Kusurlu bulunanlar yeniden sistemin başına gönderilir.

KURUTMA
Tesisimizde halılar özel kurutma alanında kurutulur. Bilindiği gibi bazı bakteriler sadece güneş ışığında ölüyor. Bu sebeple halıların güneş ışığında kurutma zorunluluğu vardır. Tesisimizde oluşturulan kurutma alanının üzeri güneş ışığını geçiren malzeme ile kapatılmıştır. Bu sayede halılarınız hem kapalı ortam güvencesiyle toz topraktan uzak hem de güneş ışığı alarak kurutulur.

Gününüz de bazı tesislerin halıları toz topraktan korumak adına tamamen kapalı alanlarda kuruttukları bazılarının da güneş ışığı alabilmek adına kaldırım üzerinde asfalt veya yol kenarında ya ada zeminine mıcır dökülmüş oto yıkama alanlarında duvar veya bahçe çitleri üzerine atarak gelişigüzel kurutma yaptıkları görülmektedir. Tüm bu kurutma teknikleri sağlıksızdır.

SÜPÜRME
Kurutma askılarından halılar yıkama esnasında üzerinde oluşan tüyü alınmak üzere özel olarak tasarlanmış makinemizde fırçalanarak süpürülür vakumlanarak üzerindeki tozu alınır. Bu aşamada halıların son kontrolleri yapılır kusurlu görülen halılar tekrar yıkamaya gönderilir. Bölgemizde bu süpürme makinesine sahip bir başka halı yıkama tesisi yoktur.

PAKETLEME
Süpürülen halılara parfüm sıkılır ve paketlenir ve size telefon edilerek onayınız alındıktan sonra servise çıkmaya hazırdır. Halı yıkama İzmir Bornova Bayraklı Buca Karşıyaka Çiğli Menemen 

hemen ara
facebook sayfamız
whatsapp sipariş